Sunday, September 2, 2018

US Open Order of Play Day 7: Sunday, September 2 2018

H
US Open 2018
US Open Order of Play Day 7: Sunday, September 2 2018

ARTHUR ASHE STADIUM 12:00 PM
MEN'S SINGLES - ROUND 4
R. Nadal (ESP) [1] vs. N. Basilashvili (GEO)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 4
K. Kanepi (EST) vs. S. Williams (USA) [17]
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 4
S. Stephens (USA) [3] vs. E. Mertens (BEL) [15]
MEN'S SINGLES - ROUND 4
J. Del Potro (ARG) [3] vs. B. Coric (CRO) [20]

LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
MEN'S SINGLES - ROUND 4
D. Thiem (AUT) [9] vs. K. Anderson (RSA) [5]
WOMEN'S SINGLES - ROUND 4
A. Barty (AUS) [18] vs. Ka. Pliskova (CZE) [8]
MEN'S SINGLES - ROUND 4
J. Isner (USA) [11] vs. M. Raonic (CAN) [25]
MEN'S DOUBLES - ROUND 3
C. Harrison (USA)/R. Harrison (USA) vs. R. Albot (MDA)/M. Jaziri (TUN)

GRANDSTAND 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 3
N. Mektic (CRO)/J. Melzer (AUT) vs. A. Krajicek (USA)/T. Sandgren (USA)
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 3
R. Atawo (USA) [14]/A. Groenefeld (GER) [14] vs. T. Babos (HUN) [2]/K. Mladenovic (FRA) [2]
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 3
T. Bacsinszky (SUI)/V. Zvonareva (RUS) vs. S. Stosur (AUS)/S. Zhang (CHN)
NOT BEFORE: 5:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 4
A. Sevastova (LAT) [19] vs. E. Svitolina (UKR) [7]

COURT 17 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 3
N. Hibino (JPN)/O. Kalashnikova (GEO) vs. D. Jakupovic (SLO)/I. Khromacheva (RUS)
MIXED DOUBLES - ROUND 2
B. Mattek-Sands (USA)/J. Murray (GBR) vs. A. Spears (USA) [8]/J. Cabal (COL) [8]
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 3
B. Krejcikova (CZE) [1]/K. Siniakova (CZE) [1] vs. L. Kichenok (UKR)/L. Siegemund (GER)
MEN'S DOUBLES - ROUND 3
P. Herbert (FRA) [9]/N. Mahut (FRA) [9] vs. L. Kubot (POL) [7]/M. Melo (BRA) [7]

COURT 5 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 3
M. Gonzalez (ARG)/N. Jarry (CHI) vs. R. Jebavy (CZE)/A. Molteni (ARG)
MIXED DOUBLES - ROUND 2
K. Peschke (CZE)/R. Ram (USA) vs. A. Sestini Hlavackova (CZE) [5]/E. Roger-Vasselin (FRA) [5]
MIXED DOUBLES - ROUND 2
K. Srebotnik (SLO) [7]/M. Venus (NZL) [7] vs. R. Olaru (ROU)/F. Skugor (CRO)
MIXED DOUBLES - ROUND 2
L. Chan (TPE) [4]/I. Dodig (CRO) [4] vs. N. Kichenok (UKR)/W. Koolhof (NED)

COURT 10 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
N. Tajima (JPN) [8] vs. J. Forejtek (CZE)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
X. Wang (CHN) [3] vs. E. Navarro (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
N. Alvarez Varona (ESP) vs. P. Henning (RSA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
J. Cerundolo (ARG) vs. D. Wenger (SUI)

COURT 13 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
D. Lopatetskaya (UKR) [8] vs. A. Vagramov (CAN)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
D. Svrcina (CZE) vs. T. Zink (USA)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
L. Stara (SVK) vs. M. Leonard (FRA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
T. Tirante (ARG) vs. Y. Erel (TUR) [16]

COURT 4 11:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
J. Fearnley (GBR) [8] vs. C. Cretu (ROU) [11]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
K. Rakhimova (RUS) vs. P. Stearns (USA)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
M. Halemai (FRA) vs. T. Naklo (THA)

COURT 6 11:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
E. Grevelius (SWE) vs. A. Nefve (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
D. Tashbulatov (KAZ) vs. S. Baez (ARG) [2]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
K. Bartone (LAT) vs. M. Carle (ARG) [10]
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
Z. Khan (USA) vs. T. Seyboth Wild (BRA) [6]

COURT 7 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
T. Hilderbrand (USA) vs. T. Mu (CHN) [12]
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
L. Musetti (ITA) vs. S. Dostanic (USA)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
F. Curmi (MLT) vs. L. Ma (USA) [16]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
N. Subhash (USA) vs. M. Osorio Serrano (COL) [4]

COURT 9 11:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
A. Lingua Lavallen (ARG) [4] vs. H. Von Der Schulenburg (SUI) [9]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
H. Baptiste (USA) vs. A. Makatsaria (GEO)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
L. Fernandez (CAN) [8] vs. E. Bolton (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
A. Matusevich (GBR) vs. O. Virtanen (FIN)

COURT 11 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
H. Sato (JPN) [6] vs. V. Ivanov (NZL)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
C. Gauff (USA) [1] vs. L. Sun (SUI)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
C. Tseng (TPE) vs. T. Kodat (USA)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
V. Ong (USA) vs. A. Nagy (HUN)

COURT 12 11:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
V. Royer (FRA) [1] vs. A. Bernard (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
C. Kingsley (USA) vs. G. Soares Klier Junior (BRA) [9]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
T. Pachkaleva (RUS) vs. A. Forbes (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
T. Boyer (USA) [11] vs. J. De Jong (NED)

COURT 14 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
D. Frayman (RUS) [7] vs. V. Kalaitzis (BEL)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
A. Geller (ARG) vs. S. Cadar (ROU)
JUNIOR BOYS' SINGLES - ROUND 1
M. Damm (CZE) vs. T. Skatov (KAZ) [5]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - ROUND 1
M. Uchijima (JPN) vs. M. Dalakishvili (GEO)

0 comments:

Post a Comment