Saturday, September 1, 2018

US Open Order of Play Day 6: Saturday, September 1 2018

US Open 2018
US Open Order of Play Day 6: Saturday, September 1 2018

ARTHUR ASHE STADIUM 12:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
M. Keys (USA) [14] vs. A. Krunic (SRB)
MEN'S SINGLES - ROUND 3
N. Kyrgios (AUS) [30] vs. R. Federer (SUI) [2]
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
M. Sharapova (RUS) [22] vs. J. Ostapenko (LAT) [10]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
N. Djokovic (SRB) [6] vs. R. Gasquet (FRA) [26]

LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
K. Bertens (NED) [13] vs. M. Vondrousova (CZE)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
D. Cibulkova (SVK) [29] vs. A. Kerber (GER) [4]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
P. Kohlschreiber (GER) vs. A. Zverev (GER) [4]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 7:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
P. Kvitova (CZE) [5] vs. A. Sabalenka (BLR) [26]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
M. Cilic (CRO) [7] vs. A. de Minaur (AUS)

GRANDSTAND 11:00 AM
MEN'S SINGLES - ROUND 3
J. Millman (AUS) vs. M. Kukushkin (KAZ)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
K. Siniakova (CZE) vs. L. Tsurenko (UKR)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
N. Osaka (JPN) [20] vs. A. Sasnovich (BLR)
NOT BEFORE: 5:00 PM
MEN'S SINGLES - ROUND 3
D. Schwartzman (ARG) [13] vs. K. Nishikori (JPN) [21]

COURT 17 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
M. McDonald (USA)/Y. Nishioka (JPN) vs. M. Bryan (USA) [3]/J. Sock (USA) [3]
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
C. Garcia (FRA) [6] vs. C. Suárez Navarro (ESP) [30]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
L. Pouille (FRA) [17] vs. J. Sousa (POR)
MEN'S SINGLES - ROUND 3
J. Struff (GER) vs. D. Goffin (BEL) [10]

COURT 5 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
N. Broady (GBR)/D. Collins (USA) vs. T. Bacsinszky (SUI)/V. Zvonareva (RUS)
NOT BEFORE: 1:00 PM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
J. Murray (GBR) [4]/B. Soares (BRA) [4] vs. M. Daniell (NZL)/W. Koolhof (NED)
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
D. Sharan (IND)/A. Sitak (NZL) vs. L. Kubot (POL) [7]/M. Melo (BRA) [7]
MIXED DOUBLES - ROUND 2
S. Zhang (CHN)/J. Peers (AUS) vs. E. Svitolina (UKR)/B. Soares (BRA)

COURT 4 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
J. Cabal (COL) [5]/R. Farah (COL) [5] vs. M. Demoliner (BRA)/S. Gonzalez (MEX)
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
A. Pavlyuchenkova (RUS)/A. Sevastova (LAT) vs. V. Kuzmova (SVK)/M. Rybarikova (SVK)

COURT 6 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
V. Diatchenko (RUS)/M. Gasparyan (RUS) vs. E. Mertens (BEL) [7]/D. Schuurs (NED) [7]
NOT BEFORE: 1:00 PM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
L. Hradecka (CZE) [6]/E. Makarova (RUS) [6] vs. S. Aoyama (JPN)/Y. Duan (CHN)

COURT 7 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
A. Sestini Hlavackova (CZE) [3]/B. Strycova (CZE) [3] vs. X. Han (CHN)/R. Olaru (ROU)
NOT BEFORE: 1:00 PM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
R. Atawo (USA) [14]/A. Groenefeld (GER) [14] vs. V. Azarenka (BLR)/L. Chan (TPE)
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
M. Adamczak (AUS)/D. Krawczyk (USA) vs. A. Barty (AUS) [13]/C. Vandeweghe (USA) [13]
MIXED DOUBLES - ROUND 2
A. Groenefeld (GER)/S. Gonzalez (MEX) vs. N. Melichar (USA) [2]/O. Marach (AUT) [2]

COURT 11 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
J. Chardy (FRA)/F. Martin (FRA) vs. H. Kontinen (FIN) [2]/J. Peers (AUS) [2]
MIXED DOUBLES - ROUND 2
A. Rosolska (POL)/N. Mektic (CRO) vs. C. Gauff (USA)/C. Eubanks (USA)
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
D. Inglot (GBR) [16]/F. Skugor (CRO) [16] vs. D. Lajovic (SRB)/S. Tsitsipas (GRE)

COURT 12 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
S. Stosur (AUS)/S. Zhang (CHN) vs. G. Dabrowski (CAN) [4]/Y. Xu (CHN) [4]
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
P. Herbert (FRA) [9]/N. Mahut (FRA) [9] vs. S. Bolelli (ITA)/F. Fognini (ITA)
MIXED DOUBLES - ROUND 2
G. Dabrowski (CAN) [1]/M. Pavic (CRO) [1] vs. C. McHale (USA)/C. Harrison (USA)

CARY LEEDS STADIUM COURT 1 10:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Nefve (USA) vs. S. Banthia (IND) [16]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Bernard (USA) vs. M. Arnaldi (ITA) [10]
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
H. Wong (HKG) [1] vs. E. Jackson (USA)
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
W. Marek (POL) [3] vs. A. Lee (USA)

CARY LEEDS STADIUM COURT 2 10:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
S. Fomin (UZB) [7] vs. E. Grevelius (SWE)
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Sato (JPN) [6] vs. R. Brantmeier (USA)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
H. Black (USA) [2]
vs. D. Dimitrova (BUL) [15]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
I. Gimenez (BRA) vs. E. Spizzirri (USA) [15]

CARY LEEDS MATCH COURT 1 10:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
J. Fearnley (GBR) [8] vs. F. Passaro (ITA)
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
D. Frayman (RUS) [7] vs. S. Broadus (USA)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
M. Sawangkaew (THA) [3] vs. F. Sacco (ITA) [11]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
G. Zeppieri (ITA) [5] vs. F. Kolasinski (POL)

CARY LEEDS MATCH COURT 3 10:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Wendelken (GBR) vs. H. Von Der Schulenburg (SUI) [9]
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Vagramov (CAN) vs. C. Beck (USA) [14]
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
H. Viller Moller (DEN) vs. A. Tikhonova (RUS) [9]

CARY LEEDS MATCH COURT 5 10:00 AM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Pantino (PHI) vs. C. Cretu (ROU) [11]
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
V. Ivanov (NZL) vs. L. Rico Garcia (COL) [10]
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
D. Snigur (UKR) [5] vs. F. Rossi (ITA)

CARY LEEDS MATCH COURT 6 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
D. Lopatetskaya (UKR) [8] vs. W. Falkowska (POL)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 2
M. Alves (BRA) [2] vs. H. Squire (GER) [14]

0 comments:

Post a Comment