Friday, August 31, 2018

US Open Order of Play Day 5: Friday, August 31 2018

US Open 2018
US Open Order of Play Day 5: Friday, August 31 2018

ARTHUR ASHE STADIUM 12:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
S. Stephens (USA) [3] vs. V. Azarenka (BLR)
MEN'S SINGLES - ROUND 3
R. Nadal (ESP) [1] vs. K. Khachanov (RUS) [27]
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
S. Williams (USA) [17] vs. V. Williams (USA) [16]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
J. Del Potro (ARG) [3] vs. F. Verdasco (ESP) [31]

LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
B. Strycova (CZE) [23] vs. E. Mertens (BEL) [15]
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
Q. Wang (CHN) vs. E. Svitolina (UKR) [7]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
D. Shapovalov (CAN) [28] vs. K. Anderson (RSA) [5]

LOUIS ARMSTRONG STADIUM 7:00 PM
MEN'S SINGLES - ROUND 3
M. Raonic (CAN) [25] vs. S. Wawrinka (SUI)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
S. Kenin (USA) vs. Ka. Pliskova (CZE) [8]

GRANDSTAND 11:00 AM
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
E. Makarova (RUS) vs. A. Sevastova (LAT) [19]
MEN'S SINGLES - ROUND 3
D. Thiem (AUT) [9] vs. T. Fritz (USA)
MEN'S SINGLES - ROUND 3
J. Isner (USA) [11] vs. D. Lajovic (SRB)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
K. Muchova (CZE) vs. A. Barty (AUS) [18]

COURT 17 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
F. Lopez (ESP) [10]/M. Lopez (ESP) [10] vs. C. Harrison (USA)/R. Harrison (USA)
MEN'S SINGLES - ROUND 3
N. Basilashvili (GEO) vs. G. Pella (ARG)
WOMEN'S SINGLES - ROUND 3
K. Kanepi (EST) vs. R. Peterson (SWE)
NOT BEFORE: 5:00 PM
MEN'S SINGLES - ROUND 3
B. Coric (CRO) [20] vs. D. Medvedev (RUS)

COURT 5 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
R. Albot (MDA)/M. Jaziri (TUN) vs. J. Rojer (NED) [6]/H. Tecau (ROU) [6]
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
N. Gibbs (USA)/S. Santamaria (USA) vs. T. Babos (HUN) [2]/K. Mladenovic (FRA) [2]
NOT BEFORE: 3:00 PM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
R. Klaasen (RSA) [8]/M. Venus (NZL) [8] vs. M. Gonzalez (ARG)/N. Jarry (CHI)
MIXED DOUBLES - ROUND 1
W. Osuigwe (USA)/F. Tiafoe (USA) vs. N. Melichar (USA) [2]/O. Marach (AUT) [2]

COURT 10 11:00 AM
MIXED DOUBLES - ROUND 1
K. Christian (USA)/J. Cerretani (USA) vs. A. Spears (USA) [8]/J. Cabal (COL) [8]
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
L. Mayer (ARG)/J. Sousa (POR) vs. N. Mektic (CRO)/J. Melzer (AUT)
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
N. Stojanovic (SRB)/F. Stollar (HUN) vs. S. Hsieh (TPE)/A. Sabalenka (BLR)
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
D. Jakupovic (SLO)/I. Khromacheva (RUS) vs. J. Brady (USA)/A. Muhammad (USA)
MIXED DOUBLES - ROUND 1
C. McHale (USA)/C. Harrison (USA) vs. V. King (USA)/N. Monroe (USA)

COURT 13 12:30 PM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
C. Dolehide (USA)/C. McHale (USA) vs. H. Chan (TPE) [10]/Z. Yang (CHN) [10]
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
P. Petzschner (GER)/T. Puetz (GER) vs. R. Haase (NED) [14]/M. Middelkoop (NED) [14]
MIXED DOUBLES - ROUND 1
M. Ninomiya (JPN)/B. McLachlan (JPN) vs. A. Rosolska (POL)/N. Mektic (CRO)

COURT 6 1:00 PM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
R. Galloway (USA)/N. Lammons (USA) vs. I. Dodig (CRO) [11]/M. Granollers (ESP) [11]
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
K. Bertens (NED) [9]/J. Larsson (SWE) [9] vs. N. Hibino (JPN)/O. Kalashnikova (GEO)
NOT BEFORE: 4:00 PM
MIXED DOUBLES - ROUND 1
E. Svitolina (UKR)/B. Soares (BRA) vs. L. Hradecka (CZE)/R. Jebavy (CZE)

COURT 7 2:00 PM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
L. Kichenok (UKR)/L. Siegemund (GER) vs. I. Begu (ROU) [15]/M. Niculescu (ROU) [15]
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
A. Krajicek (USA)/T. Sandgren (USA) vs. J. Peralta (CHI) [13]/H. Zeballos (ARG) [13]
MIXED DOUBLES - ROUND 1
L. Chan (TPE) [4]/I. Dodig (CRO) [4] vs. L. Kichenok (UKR)/A. Sitak (NZL)

COURT 11 2:30 PM
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
B. Krejcikova (CZE) [1]/K. Siniakova (CZE) [1] vs. B. Mattek-Sands (USA)/L. Safarova (CZE)
WOMEN'S DOUBLES - ROUND 2
M. Linette (POL)/A. Tomljanovic (AUS) vs. L. Kerkhove (NED)/L. Marozava (BLR)
MIXED DOUBLES - ROUND 1
B. Mattek-Sands (USA)/J. Murray (GBR) vs. A. Anisimova (USA)/M. Mmoh (USA)

COURT 12 3:00 PM
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
R. Jebavy (CZE)/A. Molteni (ARG) vs. M. Berrettini (ITA)/A. Seppi (ITA)
MEN'S DOUBLES - ROUND 2
R. Bopanna (IND) [15]/E. Roger-Vasselin (FRA) [15] vs. M. Ebden (AUS)/J. Withrow (USA)

CARY LEEDS STADIUM COURT 1 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
K. Scott (USA) vs. A. Tikhonova (RUS) [9]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
E. Hahn (USA) vs. H. Squire (GER) [14]
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
D. Snigur (UKR) [5] vs. R. Montgomery (USA)
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
D. Frayman (RUS) [7] vs. S. Broadus (USA)

CARY LEEDS STADIUM COURT 2 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Wong (HKG) [1] vs. L. Pigato (ITA)
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
V. Royer (FRA) [1] vs. D. Glinka (EST)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
F. Rossi (ITA) vs. K. Harvey (USA) [12]
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Bernard (USA) vs. M. Arnaldi (ITA) [10]

CARY LEEDS MATCH COURT 1 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Black (USA) [2] vs. M. Biagianti (ITA)
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
M. Alves (BRA) [2] vs. F. Moroni (ITA)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Sato (JPN) [6] vs. R. Brantmeier (USA)
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Nefve (USA) vs. S. Banthia (IND) [16]

CARY LEEDS MATCH COURT 3 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
E. Jackson (USA) vs. J. Zuger (SUI) [16]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Lingua Lavallen (ARG) [4] vs. R. Jachuck (USA)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Vagramov (CAN) vs. C. Beck (USA) [14]
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
G. Zeppieri (ITA) [5] vs. N. Vallabhaneni (USA)

CARY LEEDS MATCH COURT 5 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
M. Kawamura (JPN) vs. D. Dimitrova (BUL) [15]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Lee (USA) vs. D. Tortora (ITA) [13]
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Shiraishi (JPN)nvs. E. Spizzirri (USA) [15]
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
J. Fearnley (GBR) [8] vs. F. Passaro (ITA)

CARY LEEDS MATCH COURT 6 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
M. Sawangkaew (THA) [3] vs. A. Yepifanova (USA)
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
W. Marek (POL) [3] vs. V. Singh (IND)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
D. Lopatetskaya (UKR) [8] vs. W. Falkowska (POL)
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
S. Fomin (UZB) [7] vs. E. Grevelius (SWE)

CARY LEEDS MATCH COURT 8 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
K. Yoshioka (JPN) vs. F. Sacco (ITA) [11]
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
F. Kolasinski (POL) vs. J. Schlageter (GER) [12]
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
V. Ivanov (NZL) vs. L. Rico Garcia (COL) [10]
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
H. Wendelken (GBR) vs. H. Von Der Schulenburg (SUI) [9]

CARY LEEDS MATCH COURT 10 10:00 AM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
S. Rogozinska Dzik (POL) [4] vs. H. Viller Moller (DEN)
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Kalender (CRO) [6] vs. I. Gimenez (BRA)
NOT BEFORE: 12:00 PM
JUNIOR GIRLS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
V. Kalaitzis (BEL) vs. M. Delai (ITA) [13]
NOT BEFORE: 3:00 PM
JUNIOR BOYS' QUALIFYING SINGLES - ROUND 1
A. Pantino (PHI) vs. C. Cretu (ROU) [11]

0 comments:

Post a Comment