Monday, September 4, 2017

US Open Order of play Day 8 Monday September 4th 2017

US Open Order of play Day 8 Monday September 4th 2017

ARTHUR ASHE STADIUM 11:00 AM
WOMEN'S SINGLES - R4
Karolina Pliskova (CZE) [1] vs. Jennifer Brady (USA)
MEN'S SINGLES - R4
Rafael Nadal (ESP) [1] vs. Alexandr Dolgopolov (UKR)
WOMEN'S SINGLES - R4
CoCo Vandeweghe (USA) [20] vs. Lucie Safarova (CZE)
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
MEN'S SINGLES - R4
Roger Federer (SUI) [3] vs. Philipp Kohlschreiber (GER) [33]
WOMEN'S SINGLES - R4
Elina Svitolina (UKR) [4] vs. Madison Keys (USA) [15]

LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
MEN'S DOUBLES - R3
Steve Darcis (BEL)Dudi Sela (ISR) vs. Robin Haase (NED)Matwe Middelkoop (NED)
MEN'S SINGLES - R4
Not Before: 12:00 PM
David Goffin (BEL) [9] vs. Andrey Rublev (RUS)
WOMEN'S SINGLES - R4
Daria Kasatkina (RUS) vs. Kaia Kanepi (EST)
MEN'S DOUBLES - R3
Jamie Murray (GBR) [4]Bruno Soares (BRA) [4] vs. Robert Lindstedt (SWE)Jordan Thompson (AUS)

GRANDSTAND 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Whitney Osuigwe (USA) [1] vs. Margaryta Bilokin (UKR)
MEN'S DOUBLES - R3
Not Before: 12:30 PM
Henri Kontinen (FIN) [1] John Peers (AUS) [1] vs. Juan Sebastian Cabal (COL)Leonardo Mayer (ARG)
MEN'S DOUBLES - R3
Bob Bryan (USA) [5]Mike Bryan (USA) [5] vs. Oliver Marach (AUT) [9]Mate Pavic (CRO) [9]
MEN'S SINGLES - R4
Juan Martin del Potro (ARG) [24] vs. Dominic Thiem (AUT) [6]

COURT 17 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Axel Geller (ARG) [1] vs. Andrew Fenty (USA)
WOMEN'S DOUBLES - R3
Not Before: 12:30 PM
Kiki Bertens (NED) [11]Johanna Larsson (SWE) [11] vs. Lucie Hradecka (CZE) [7]Katerina Siniakova (CZE) [7]
WOMEN'S DOUBLES - R3
Timea Babos (HUN) [5]Andrea Hlavackova (CZE) [5] vs. Su-Wei Hsieh (TPE) [12]Monica Niculescu (ROU) [12]
MEN'S DOUBLES - R3
Jeremy Chardy (FRA)Fabrice Martin (FRA) vs. Feliciano Lopez (ESP) [11]Marc Lopez (ESP) [11]
MIXED DOUBLES - QF
Gabriela Dabrowski (CAN) [7]Rohan Bopanna (IND) [7] vs. Hao-Ching Chan (TPE) [3]Michael Venus (NZL) [3]

COURT 5 11:0 0 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Vasil Kirkov (USA) vs. Toru Horie (JPN)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Xin Yu Wang (CHN) [6] vs. Mahak Jain (IND)
WOMEN'S DOUBLES - R3
Not Before: 2:30 PM
Ekaterina Makarova (RUS) [1]Elena Vesnina (RUS) [1] vs. Andreja Klepac (SLO) [14]María José Martínez Sánchez (ESP) [14]
MEN'S DOUBLES - R3
Karen Khachanov (RUS)Andrey Rublev (RUS) vs. Julien Benneteau (FRA)Edouard Roger-Vasselin (FRA)

COURT 10 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Mihika Yadav (IND) vs. Nikki Redelijk (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Patrick Kypson (USA) [12] vs. George Loffhagen (GBR)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Alina Charaeva (RUS) vs. Sofia Sewing (USA) [9]
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Jack Draper (GBR)George Loffhagen (GBR) vs. Axel Geller (ARG) [6]Alexandre Rotsaert (USA) [6]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Lea Boskovic (CRO)Xiyu Wang (CHN) vs. Hailey Baptiste (USA)Nicole Mossmer (USA)

COURT 13 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Elisabetta Cocciaretto (ITA) vs.Ma i Hontama (JPN) [14]
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Emil Ruusuvuori (FIN) vs. Govind Nanda (USA)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Dalayna Hewitt (USA) vs. Daria Frayman (RUS)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Brian Cernoch (USA)Andrew Fenty (USA) vs. Simon Carr (IRL)Emil Ruusuvuori (FIN)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Siddhant Banthia (IND)Shinji Hazawa (JPN) vs. Lukas Greif (USA)Govind Nanda (USA)

COURT 4 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Aidan McHugh (GBR) vs. Oliver Crawford (USA) [11]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Yuki Naito (JPN) vs. Elysia Bolton (USA)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Kelly Chen (USA) vs. Monica Cappelletti (ITA)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Francesco Forti (ITA)Aidan McHugh (GBR) vs. Juan Pablo Grassi Mazzuchi (ARG)Thiago Agustin Tirante (ARG)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Sebastian Korda (USA) [8]Nicolas Mejia (COL) [8] vs. Jesper De Jong (NED)Ryan Nijboer (NED)

COURT 6 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Draginja Vukovic (SRB) vs. Cori Gauff (USA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Axel Nefve (USA) vs. Jesper De Jong (NED)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Viktoriia Dema (UKR) vs. Caty McNally (USA)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Ryan Goetz (USA)Axel Nefve (USA) vs. Gabriel Decamps (BRA)Alan Fernando Rubio Fierros (MEX)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Charlotte Owensby (USA)Gabriella Price (USA) vs. Viktoriia Dema (UKR)Mihaela Lorena Marculescu (ROU)

COURT 7 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Brandon Nakashima (USA) vs. Matheus Pucinelle De Almeida (BRA)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Sebastian Korda (USA) [13] vs. Jack Draper (GBR)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Victoria Flores (USA) vs. Paula Arias Manjon (ESP)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Elizabeth Mandlik (USA)Natasha Subhash (USA) vs. Pei Hsuan Chen (TPE)Naho Sato (JPN)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Paula Arias Manjon (ESP)Eva Guerrero Alvarez (ESP) vs. En Shuo Liang (TPE) [4]Xin Yu Wang (CHN) [4]

COURT 8 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Anastasia Kharitonova (RUS) vs. Pei Hsuan Chen (TPE)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Francesco Forti (ITA) vs. Menelaos Efstathiou (CYP)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Maria Camila Osorio Serrano (COL) [12] vs. Zeel Desai (IND)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Menelaos Efstathiou (CYP)Marko Miladinovic (SRB) vs. Toru Horie (JPN)Yuta Shimizu (JPN)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Elysia Bolton (USA) [8]Ann Li (USA) [8] vs. Maria Camila Osorio Serrano (COL)Thaisa Grana Pedretti (BRA)

COURT 9 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Thiago Seyboth Wild (BRA) [14] vs. Jakub Paul (SUI)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Ryan Nijboer (NED) vs. Ondrej Styler (CZE)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Brian Shi (USA)Sangeet Sridhar (USA) vs. Alafia Ayeni (USA)Jakub Paul (SUI)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Yshai Oliel (ISR) [7]Alexey Zakharov (RUS) [7] vs. Igor Gimenez (BRA)Matheus Pucinelle De Almeida (BRA)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Yu Hsiou Hsu (TPE) [1]Yibing Wu (CHN) [1] vs. Uisung Park (KOR)Naoki Tajima (JPN)

COURT 11 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Clement Tabur (FRA) vs. Alan Fernando Rubio Fierros (MEX)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Dan Added (FRA) vs. Yibing Wu (CHN) [2]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Emiliana Arango (COL) vs. Layne Sleeth (CAN)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Dan Added (FRA)Zizou Bergs (BEL) vs. Vasil Kirkov (USA)Ondrej Styler (CZE)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Olga Danilovic (SRB) [1]Marta Kostyuk (UKR) [1] vs. Taylor Johnson (USA)Maria Jose Portillo Ramirez (MEX)

COURT 12 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Trey Hilderbrand (USA) vs. Alexey Zakharov (RUS)
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Nick Hardt (DOM) vs. Trent Bryde (USA) [7]
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
William Grant (USA)Tyler Zink (USA) vs. Jurij Rodionov (AUT) [2]Michael Vrbensky (CZE) [2]
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Oliver Crawford (USA) [4]Patrick Kypson (USA) [4] vs. Nick Hardt (DOM)Sergio Luis Hernandez Ramirez (COL)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Mohamed Ali Bellalouna (TUN)Hugo Gaston (FRA) vs. Trent Bryde (USA) [3]Duarte Vale (POR) [3]

COURT 14 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Maja Chwalinska (POL) vs. Carson Branstine (CAN) [5]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Sada Nahimana (BDI) vs. Marta Kostyuk (UKR) [2]
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
En Shuo Liang (TPE) [16] vs. Daniela Vismane (LAT)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Mai Hontama (JPN)Anri Nagata (JPN) vs. Hurricane Tyra Black (USA)Anna Laguza (UKR)
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)Gianni Ross (USA) vs. Tomas Machac (CZE)Timofey Skatov (RUS)

COURT 15 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES - R1
Marko Miladinovic (SRB) [5] vs. Sergio Luis Hernandez Ramirez (COL)
JUNIOR GIRLS' SINGLES - R1
Simona Waltert (SUI) [10] vs. Eva Guerrero Alvarez (ESP)
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Abigail Forbes (USA)Cori Gauff (USA) vs. Sofya Lansere (RUS) [7]Kamilla Rakhimova (RUS) [7]
JUNIOR BOYS' DOUBLES - R1
Sam Riffice (USA)Danny Thomas (USA) vs. Sebastian Baez (ARG) [5]Thiago Seyboth Wild (BRA) [5]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES - R1
Lulu Sun (SUI)Simona Waltert (SUI) vs. Ali Collins (GBR)Jule Niemeier (GER)

0 comments:

Post a Comment